zamawiaj online

Ekspres do kawy nie pobiera mleka

Ekspres do kawy nie pobiera mleka

Twój ekspres się zbuntował i nie pobiera mleka, a Ty nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy? Tutaj trzeba działać szybko i zdecydowanie! W końcu dla większości z nas kawa jest jak powietrze! Być może problem, który napotkałeś, da się rozwiązać na własną rękę. Jednak jeśli sprawa jest bardziej złożona, będziesz musiał skorzystać z usług serwisu.

Na początku sprawdź, co mogło przyczynić się do usterki związanej z niepobieraniem mleka przez ekspres.

Ekspres nie pobiera mleka – przyczyny

W większości przypadków przyczyną, związaną z niedziałającym ekspresem, jest kamień. Jeśli nie odkamieniałeś regularnie poszczególnych części ekspresu, mogło to doprowadzić do zapchania.

Inne powody to m.in.:

  • uszkodzona dysza/spieniacz,

  • zapchany napowietrzacz,

  • niesprawny zawór 2-barowy czy ceramiczny.

Ekspres nie pobiera mleka – jak poradzić sobie samemu?

Jeśli układ mleczny jest zakamieniony, należy go wyczyścić. Najpierw zajmij się wężykiem do mleka i dokładnie go przemyj. Następnie zrób to samo z pojemnikiem na mleko, dyszą spieniającą i napowietrzaczem.

Ekspres nie pobiera mleka – pomoc serwisu

Wykonałeś powyższe czynności, ale nie dały one rezultatu i ekspres nadal nie pobiera mleka? Jeśli nie posiadasz specjalistycznej wiedzy, w jaki sposób naprawić ten problem, najlepiej skontaktuj się z serwisem. Ekspert od ekspresów sprawdzi co może nie działać w Twoim urządzeniu, a następnie przystąpi do wyeliminowania usterki. Jeśli zależy Ci na czasie i dobrze wykonanej pracy, od razu zadzwoń do specjalisty.