zamawiaj online

Czyszczenie ekspresu do kawy

Automatyczne ekspresy do kawy posiadają zintegrowane programy płukania i czyszczenia, które wyświetlają się na urządzeniu. Po uruchomieniu urządzenia, pojawia się prośba o wrzucenie tabletki do czyszczenia. Podczas procesu czyszczenia woda osiąga temperaturę 80°C. Wysokie temperatury zabijają wszelkie zarazki i całkowicie rozpuszczają pozostałości po niezmielonych ziarnach, oleje oraz tłuszcze, które gromadzą się w jednostce zaparzającej.

Jak czyścić ekspres do kawy?

Skład chemiczny i wielkość tabletki do czyszczenia jest idealnie dostosowana do przebiegu procesu czyszczenia. Dlatego warto stosować tylko oryginalne środki do konserwacji. Gwarantuje to skuteczne czyszczenie. W przypadku użycia nie prawidłowego środka pielęgnującego ryzykujemy, że proces czyszczenia nie przebiegnie z powodzeniem i możemy uszkodzić ekspres do kawy.

Ekspres do kawy wymaga starannej pielęgnacji nie tylko z zewnątrz, ale również wewnątrz. Maszyny z wbudowanymi młynkami, prędzej czy później zatkają się od resztek niezmielonej kawy. Im dłużej będziesz z tym zwlekać, tym ciężej będzie Ci się ich pozbyć. Wystarczy raz na jakiś czas rozkręcić młynek i przeczyścić szczoteczką, nasączoną bezwonnym alkoholem. Większość ekspresów wymaga, wyjęcia i umycia bloku zaparzającego. Czynność tą powinniśmy wykonać przynajmniej raz w tygodniu.

Dlaczego warto czyścić ekspres do kawy?

Regularne czyszczenie ekspresu eliminuje zabrudzenia, które gromadzą się w elementach zaparzających, w naszym sprzęcie. Im bardziej odwlekamy czyszczenie, tym więcej fusów, olejów i tłuszczy może się odłożyć. Powoduje to wyczuwalne pogorszenie jakości kawy.

Chyba nieraz zdarzyło Ci się przypalić gotujące się mleko. Czyszczenie naczynia i kuchenki zalanej mlecznym kożuchem było nie lada wyzwaniem. Czeka Cię ta sama, żmudna przeprawa, jeżeli nie będziesz regularnie czyścić urządzenia do spieniania mleka. Wystarczy po kilku przygotowanych kawach umieścić rurkę w pojemniku z czystą wodą. Jeżeli masz wbudowany system spieniania, użyj trybu czyszczącego, dzięki czemu skutecznie pozbędziesz się mlecznych zacieków.

Regularnie oczyszczaj Twój ekspres z wszelkiego rodzaju kawowych i mlecznych bohomazów. Przecieraj kurz i inne zabrudzenia, dzięki czemu Twój ekspres również z wierzchu będzie wyglądał schludnie. Pielęgnacja mechanizmów wewnętrznych poprawia działanie Twojego sprzętu. Lecz jeżeli chcesz jak najdłużej zachować estetyczny wygląd Twojej maszyny, należy regularnie czyścić obudowę oraz miejsce wokół. 

Jednym z nielicznych producentów który posiada blok zaparzający samoczyszczący jest marka JURA