zamawiaj online

Dlaczego ekspres Delonghi nie spienia mleka?

Dlaczego ekspres Delonghi nie spienia mleka?

Uwielbiasz kawę ze spienionym mlekiem, jednak Twój ekspres odmówił posłuszeństwa? Przyczyn problemu niedziałającego systemu do spieniania mleka może być kilka. Na początku należy zdiagnozować problem i sprawdzić, czy jesteśmy w stanie sami poradzić sobie z usterką. Jeśli nie, niezbędne będzie skorzystanie z usług serwisu.

Ekspres Delonghi nie spienia mleka – przyczyna

Kiedy system do spieniania mleka nie działa, należy sprawdzić, czy żaden z poniższych problemów nie wystąpił w naszym ekspresie:

  • zakamienienie układu mlecznego,

  • uszkodzenia spieniacza/dyszy,

  • niesprawne elektrozawory.

Ekspres nie spienia mleka – naprawa

Jeśli wystąpiła u Ciebie któraś z powyższych usterek, możesz spróbować sam naprawić tę awarię.

W przypadku problemów ze spienianiem należy w pierwszej kolejności odkamienić ekspres. W tym celu wyczyść wężyki do mleka, pojemniki na mleko, dyszę spieniającą i napowietrzacz.

Jeżeli powyższe zabiegi nie pomogą i problem nie ustąpi, to znaczy, że usterka jest bardziej złożona. Być może trzeba będzie wymienić niektóre części. Jednak takich napraw lepiej nie podejmować na własną rękę, ponieważ możesz przyczynić się do eskalacji problemu. Najlepiej więc skontaktować się z serwisem, który szybko i sprawnie dokona oględzin, a następnie przystąpi do naprawy. Specjalista podpowie Ci też, jak zapobiegać podobnym sytuacjom w przyszłości.

I to wszystko… za niedługo znów będziesz mógł cieszyć się smakiem ulubionej kawy ze spienionym mlekiem!