zamawiaj online

Jak zresetować ekspres DeLonghi Magnifica?

Jak zresetować ekspres DeLonghi Magnifica?

Ekspresy do kawy to sprzęty, które bardzo często ulegają drobnym awariom. W końcu to urządzenia elektroniczne z wbudowanym skomplikowanym oprogramowaniem. Mimo iż działanie ekspresów automatycznych wydaje się banalnie proste, wewnątrz maszyny dzieje się naprawdę dużo. I bardzo często bywa tak, że ekspres się nam zawiesi lub zablokuje. Nie możemy wtedy przyrządzić ulubionej kawy i od razu głowimy się, co mogło się zepsuć. Znaczna część osób boi się, że jedynym wyjściem jest już tylko i wyłącznie oddanie ekspresu do serwisu.

Nie zawsze musi tak być!

Czasami wystarczy ręczny reset ekspresu, aby przywrócić wszystkie funkcje do ustawienia początkowego. Można w ten sposób uniknąć konieczności skorzystania z usług profesjonalnego serwisu i samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami.

Zastanawiasz się jak zresetować ekspres DeLonghi Magnifica ? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Krok po kroku wyjaśniamy, jak przywrócić ustawienia początkowe w Twoim ekspresie do kawy :

  1. Wyciągnij wtyczkę z kontaktu.

  2. Po kilku sekundach wsadź wtyczkę do kontaktu, jednocześnie trzymając przyciski 1 + 3 + 5 (włącznik + filiżanka + 2 filiżanki).

  3. Jeżeli lampki się zapaliły – puść wszystkie przyciski. Lampki 2+4+6 (1 filiżanka + 2 filiżanki + para) będą jednocześnie mrugać, do momentu zakończenia resetu ekspresu.

  4. Ekspres powinien włączyć młynek i poruszyć zaparzaczem.

  5. Po 30 sekundach lampki 2+4+6 przestaną mrugać i zgasną. Zaparzacz ustawi się do wyjściowej pozycji.

  6. Poczekaj, aż ekspres sam się wyłączy – reset został zakończony.

Warto raz na jakiś czas zresetować ekspres do kawy, zwłaszcza jeżeli widzimy, ze nie działa prawidłowo. Moment, w którym zaczyna się ciąć i wieszać to moment, w którym warto zastosować się do powyższej instrukcji i zresetować ekspres.