zamawiaj online

Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

Dlaczego ekspres nie pobiera wody?

Z roku na rok ekspresy do kawy stają się coraz bardziej popularne. Często towarzyszą nam w ciągu całego dnia, zarówno w domu, jak i pracy. Ze względu na duży popyt na ekspresy do kawy, producenci robią co mogą, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających konsumentów. Jednak nawet w najlepszych ekspresach do kawy pojawiają się usterki. Szczególnie wtedy, gdy ekspres do kawy jest zaniedbany lub nie znamy się na jego pielęgnacji. Co zrobić gdy ekspres nie pobiera wody?

Ekspres nie pobiera wody – nieprawidłowy montaż zbiornika

Zastanawiasz się nad tym dlaczego Twój ekspres nie podaje wody? Ekspres może nie pobierać wody ze względu na to, że nastąpił zły montaż zbiornika na wodę. Koniecznie sprawdź, czy zbiornik został do końca umieszczony w przedniej części sprzętu. Natomiast, gdy zbiornik znajduje się u góry ekspresu, zobacz, czy nie przedostały się pod nim jakieś zanieczyszczenia.

Ekspres nie pobiera wody – zablokowany dopływ wody

Niekiedy ekspres nie podaje wody, ponieważ dopływ wody został zablokowany przez powietrze. Usunięcie powietrza nie powinno być problematyczne.

Zazwyczaj dochodzi do zapowietrzenia urządzenia podczas wymiany filtra lub wtedy, gdy zbiornik na wodę jest pusty. Istnieje kilka sposobów na to, aby temu zapobiec. Systematycznie kontroluj, czy w zbiorniku znajduje się woda, jeżeli jest taka potrzeba, uzupełnij go.

Możesz również zdemontować filtr, aby sprawdzić jego drożność. We wnętrzu tego elementu nie powinny powstawać żadne bąbelki powietrza, dlatego czasami warto namoczyć filtr, zanim się go zamontuje.

Aby odpowietrzyć ekspres do kawy, można również przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. Zazwyczaj już taka ilość pomaga pozbyć się problemu. W tym celu najlepiej napełnić pojemnik wodą i włączyć przyrządzanie konkretnego specjału kawowego.

Ekspres nie pobiera wody – niesprawny przepływomierz

Zdarzają się również sytuacje, gdy ekspres nie pobiera wody z powodu niesprawnego przepływomierza. Należy skontrolować czy element kręci się i czy nie dostały się tam żadne zanieczyszczenia. Warto również sprawdzić, czy pompa pracuje prawidłowo.

Ekspres nie pobiera wody – zatkany kranik gorącej wody

Jeżeli wykluczysz już wyżej wymienione przyczyny, należy również sprawdzić, czy kranik gorącej wody nie został zatkany. W tym celu wyciągnij zewnętrzny element od panarello lub spieniacza do mleka i przyjrzyj się, czy końcówka nie jest pokryty kamieniem. Jeżeli to właśnie w tym tkwi problem, użyj specjalnego środka do odkamieniania.