zamawiaj online

Ekspres DeLonghi – nie leci kawa. Co robić?

Ekspres DeLonghi – nie leci kawa. Co robić?

Jeżeli z Twojego ekspresu DeLonghi nie leci kawa, najprawdopodobniej awaria spowodowana jest jedną z poniższych usterek. Jeśli po włączeniu urządzenia i wciśnięciu przycisku w celu przygotowania Twojego ulubionego napoju nie leci kawa, zapoznaj się z najczęstszymi usterkami w tego typu sprzętach.

Ekspres DeLongi – nie leci kawa. Jaka jest przyczyna?

  • Zablokowany obieg wody

Aby usunąć awarię najpierw skontroluj obieg wody. Musisz sprawdzić po prostu to, czy dopływ nie jest zakręcony bądź zablokowany. Jeżeli ekspres posiada opcję wybrania ilości dozowanej wody, warto zobaczyć, czy ustawienie się nie zmieniło. Sprawdź także wężyki – czy nie są zapchane, poskręcane, poluzowane bądź uszkodzone.

  • Uszkodzony blok zaparzacza

Kolejną usterką, która mogła się pojawić, jest uszkodzony blok zaparzacza. W przypadku ekspresów ciśnieniowych automatycznych, to właśnie tutaj następuje właściwy proces parzenia kawy. Z bojlera podawana jest gorąca woda, natomiast z młynka trafia świeżo zmielona kawa. Warto wiedzieć, że jeżeli zaparzacz jest zablokowany, to ekspres nie zrobi kawy.

  • Wadliwa pompa w ekspresie

Aby kawa zaczęła lecieć z ekspresu prosto do Twojej filiżanki, potrzebne jest ciśnienie. Jeżeli go nie ma, napój zwyczajnie nie będzie w stanie wypłynąć z ekspresu. Elementem tłoczącym kawę jest pompa. W przypadku jej uszkodzenia, obieg w ekspresie zostanie zaburzony.

  • Zakamieniony ekspres

Jeżeli z ekspresu nie leci kawa, warto również po prostu odkamieniać urządzenie. W tym celu należy użyć specjalnego preparatu do usuwania wapiennych osadów. Zakamienienie ekspresu jest jedną z najczęstszych przyczyn takich awarii. Pamiętaj, żeby proces odkamieniania przeprowadzać regularnie, aby Twój ekspres był w dobrej kondycji.

Jeżeli nie udało Ci się z pomocą tego tekstu poradzić sobie z awarią, skontaktuj się z Kliniką Ekspresów. Nasza wiedza i doświadczenie pozwala nam usuwać nawet najbardziej skomplikowane usterki!