zamawiaj online

Ekspres Saeco nie pobiera kawy

Ekspres Saeco nie pobiera kawy

Spieniacz do mleka jest urządzeniem, dzięki któremu w ekspresie można przyrządzić pyszną, mleczną kawę. Jednocześnie to jedna z funkcji, które najczęściej ulegają awariom. Zastanawiasz się dlaczego ekspres do kawy nie spienia mleka? Spokojnie – bardzo łatwo można poradzić sobie z tym samodzielnie.

Zachęcamy do zapoznania się z poniższą instrukcją, aby ekspres znów spieniał mleko i przygotował Twoje ulubione cappuccino lub latte!

Ekspres nie spienia mleka? Układ mleczny wymaga czyszczenia

Pierwszą rzeczą jaką należy zrobić to sprawdzić, w jakim stanie jest system mleczny. Sprawdź silikonowe rurki, zwane przeważnie cappucinatore. Aby przywrócić do prawidłowego funkcjonowania, czasem wystarczy tylko przepłukać układ mleczny.

Niekiedy samo płukanie nie wystarczy, ponieważ resztki mleka przylegają zbyt mocno. Wtedy trzeba rozkręcić system mleczny na części i usunąć zabrudzenia mechanicznie. Bardzo ważne jest aby dokładnie wysuszyć poszczególne części przed ponownym zamontowaniem. Po przeprowadzeniu naprawy należy ponownie przetestować układ mleczny, aby sprawdzić czy działa i czy został poprawnie zamontowany.

Jeżeli nie jesteś w stanie zrobić tego samodzielnie – zgłoś się do Kliniki Ekspresów! Pomożemy Ci rozwiązać ten problem.

Ekspres nie spienia mleka? Sprawdź dyszę pary do spieniania

Podłużny element, do którego przykładamy dzbanek na mleko, to rurka pary wodnej. Jej zadaniem jest spienianie mleka. Jeżeli nie poddajesz dyszy ekspresu regularnemu czyszczeniu, wąski wylot będzie się zapychał. Tworzy się wtedy uporczywy w usunięciu kożuch mleczny, który należy udrożnić. Jednak, aby tego uniknąć, należy regularnie czyścić dysze do spieniania mleka – po każdym użyciu.

Ekspres nie spienia mleka? Skontroluj układ elektroniczny

Blokada opcji spieniania mleka może również być spowodowana usterką modułu, który jest odpowiedzialny za sterowanie ekspresu. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzić, czy wszystkie elementy są do siebie prawidłowo podłączone i nie są poluzowane. Warto skontrolować, czy prąd prawidłowo przechodzi przez wszystkie obwody w ekspresie.

Jeżeli nie znasz się na elektronice i tego typu procedury wykraczają poza Twoje umiejętności – zapraszamy do kontaktu z Kliniką Ekspresów.

Ekspres nie spienia mleka? Możliwy problem z elektrozaworem

Ekspres do kawy przestał spieniać mleko przez awarię z elektrozaworem. Co to oznacza w praktyce? Elektrozawór odpowiada za pobieranie wody i zasysanie mleka w ekspresie. Otrzymuje on sygnał od modułu sterującego i wtedy włącza funkcję przygotowywania kawy lub spieniania mleka. Jeżeli ekspres do kawy nie spienia mleka, tylko gotuje – możliwe że przyczyna leży właśnie w tej kwestii.

W takiej sytuacji należy skorzystać z usług profesjonalnego serwisu. Naprawa elektrozaworu na własną rękę bez stosownej wiedzy może prowadzić do zwarcia. Jest to nie tylko niebezpieczne dla maszyny ale także dla naszego zdrowia.

BEZPIECZNE OPAKOWANIA TRANSPORTOWE

W Klinice Ekspresów dbamy o każdy detal, aby Twój sprzęt trafił do nas bezpiecznie i wrócił do Ciebie w doskonałym stanie. Dlatego oferujemy specjalistyczne opakowania na ekspresy, które zapewniają pełną ochronę podczas transportu.

BEZPIECZNE OPAKOWANIA TRANSPORTOWE

W Klinice Ekspresów dbamy o każdy detal, aby Twój sprzęt trafił do nas bezpiecznie i wrócił do Ciebie w doskonałym stanie. Dlatego oferujemy specjalistyczne opakowania na ekspresy, które zapewniają pełną ochronę podczas transportu.