zamawiaj online

Ekspres Saeco – odpowietrzanie

Ekspres Saeco – odpowietrzanie

Twój ekspres Saeco nie chce z Tobą współpracować i nie wiesz, co mu dolega? Z Twojego urządzenia nie leci kawa i zastanawiasz się, co się stało? Spieszymy z pomocą!

Jeżeli z ekspresu nie leci kawa, najczęstszą przyczyną jest jego zapowietrzenie. Jednak nie jest to skomplikowana awaria, a odpowietrzanie ekspresu Saeco nie powinno przysporzyć Ci problemów. Poniżej znajdziesz praktyczne wskazówki, które sprawią, że odpowietrzenie urządzenia będzie banalnie proste!

Dlaczego ekspres Saeco się zapowietrzył?

Bez względu na markę czy model ekspresu, urządzenia te zapowietrzają się z takich samych przyczyn. Zapowietrzony ekspres nie jest w stanie zaparzyć dla Ciebie Twojej ulubionej kawy. Kiedy dochodzi do zapowietrzenia się ekspresu do kawy?

Ekspresy do kawy zapowietrzają się zwykle z dwóch powodów. Pierwszy z nich to zapowietrzenie urządzenia podczas wymiany filtra do wody. Drugą przyczyną awarii jest brak wody w pojemniku lub niedostateczna jej ilość. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy regularnie uzupełniać wodę w zbiorniku.

Odpowietrzanie ekspresu Saeco – jak to zrobić?

Ekspresy do kawy Saeco alarmują swoich użytkowników o zapowietrzeniu poprzez wyświetlenie odpowiedniej ikonki na ekranie urządzenia. Jeżeli chcesz usunąć powietrze samodzielnie, możesz zrobić to na dwa sposoby.

W celu odpowietrzenia ekspresu do kawy Saeco możesz przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. Zazwyczaj już taka ilość pomaga rozwiązać ten problem. Napełnij pojemnik wodą i włącz opcję parzenia swojej ulubionej kawy.