zamawiaj online

Jak zresetować ekspres Siemens EQ.3

Jak zresetować ekspres Siemens EQ.3

Ekspresy do kawy to delikatne urządzenia, które często ulegają drobnym awariom. Nawet przy odpowiednim użytkowaniu i pielęgnacji, wciąż mogą się okazjonalnie zacinać i zawieszać. Mimo iż działanie ekspresów automatycznych wydaje się całkiem proste (wystarczy wcisnąć odpowiedni przycisk i ekspres przygotuje za nas wybraną kawę), wewnątrz maszyny dzieje się naprawdę dużo.

Niekiedy ilość preferencji kawowych zapisanych w ekspresie może powodować, że przyrządzenie ulubionego napoju trwa bardzo długo, a niekiedy w ogóle nie dochodzi do skutku. Wtedy od razu zastanawiamy się, która część ekspresu się zepsuła i będzie wymagała serwisowania. A nie zawsze tak jest!

Czasami wystarczy ręczny reset ekspresu, aby przywrócić wszystkie funkcje do ustawienia początkowego. Można w ten sposób uniknąć konieczności oddawania ekspresu do naprawy i samodzielnie poradzić sobie z błędami w ekspresie.

Zastanawiasz się jak zresetować ekspres Siemens EQ.3? Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. Krok po kroku wyjaśniamy, jak przywrócić ustawienia początkowe w Twoim ekspresie do kawy . Pamiętaj, że resetowanie, czyli przywracanie ustawień fabrycznych spowoduje utratę własnych ustawień.

  1. Dotknij i przytrzymaj ikony z ziarnami kawy oraz  calc’nClean przez co najmniej 3 sekundy.

  2. Następnie należy wybrać na ekranie opcje „Reset ustaw.”, klikając przycisk cappuccino odpowiednią ilość razy.

  3. Przyciskiem latte macchiato potwierdzić wybranie resetu.

Urządzenie powinno się teraz przepłukać i będzie gotowe do użycia w momencie, gdy na ekranie pojawi się komunikat „wybierz napój”.

Warto raz na jakiś czas zresetować ekspres do kawy, zwłaszcza jeżeli widzimy, ze nie działa prawidłowo. Moment, w którym zaczyna się ciąć i wieszać to moment, w którym warto zastosować się do powyższej instrukcji i zresetować ekspres Siemens EQ.3.