zamawiaj online

Jak zresetować ekspres Siemens

Jak zresetować ekspres Siemens

Ekspresy do kawy bardzo często ulegają drobnym awariom, zdarza im się zacinać i wieszać. W końcu to urządzenia elektroniczne z wbudowanym skomplikowanym oprogramowaniem. Mimo iż działanie ekspresów automatycznych wydaje się banalnie proste, wewnątrz maszyny dzieje się naprawdę dużo. I bardzo często zdarza się i tak, że ekspres może się zawiesić lub zablokować.

Czasami zbyt duża ilość ustawień zapisanych kaw może powodować, że dane nie wczytują się tak szybko, jak na początku. Przyrządzenie ulubionego napoju trwa wtedy bardzo długo, a niekiedy nawet nie dochodzi do skutku. Wtedy od razu zastanawiamy się, która część ekspresu się zepsuła i będzie wymagała serwisowania. A nie zawsze tak jest!

Dlaczego warto resetować ekspres?

Czasami wystarczy ręczny reset ekspresu, aby przywrócić wszystkie funkcje do ustawienia początkowego. Można w ten sposób uniknąć konieczności skorzystania z usług profesjonalnego serwisu i samodzielnie poradzić sobie z drobnymi usterkami.

Zastanawiasz się jak zresetować ekspres Siemens?

Każde urządzenie posiada swój unikalny sposób przywracania ustawień początkowych. Czasami wystarczy jeden przycisk, czasem trzeba wybrać odpowiednią funkcję z menu. Jedno jest pewne – resetowanie ekspresu nie zaszkodzi, a z pewnością pomoże urządzeniu działać prawidłowo. Ważne jest jednak to, aby nie robić tego z kolei zbyt często, ponieważ wtedy możemy uszkodzić oprogramowanie naszego urządzenia i konieczny będzie serwis.

Kiedy warto resetować ekspres Siemens?

Warto raz na jakiś czas zresetować ekspres do kawy, zwłaszcza jeżeli widzimy, ze nie działa prawidłowo. Moment, w którym zaczyna się ciąć i wieszać to moment, w którym warto zastosować się do powyższej instrukcji i zresetować ekspres.

Oprócz tego, reset ekspresu pomaga wtedy, gdy zablokował się blok zaparzający w ekspresie: to jeden z najczęstszych problemów występujących podczas obsługiwania ekspresów. W momencie, gdy nagle przerwiemy proces parzenia kawy i blok nie zdąży wrócić do swojej poprzedniej pozycji, ekspres się blokuje. Pod żadnym pozorem nie można wtedy próbować go wyciągnąć lub wsadzić na siłę. Pomóc może za to reset urządzenia.

Zamknij drzwiczki, które osłaniają zaparzacz. Następnie umieść ponownie pojemnik na wodę i włóż wtyczkę ekspresu do gniazdka. Naciśnij włącznik z tyłu urządzenia i włącz ekspres. Następnie obserwuj i nasłuchuj, czy zaparzacz automatycznie powrócił do właściwej pozycji. To może zająć chwilę. Na koniec wyłącz urządzenie i zaczekaj, aż wszystkie lampki zgasną. Gdy ponownie wyjmiesz pojemnik na wodę i otworzysz drzwiczki zaparzacza, powinien on być już na swoim miejscu.