zamawiaj online

Ekspres Nivona – nie leci kawa. Co robić?

Ekspres Nivona – nie leci kawa. Co robić?

Jeżeli z Twojego ekspresu Nivona nie leci kawa, najprawdopodobniej jest to spowodowane jedną z przyczyn, które podamy poniżej. Na szczęście zazwyczaj nie jest to poważna awaria. Co więcej, prawdopodobnie możesz ją usunąć na własną rękę! Co zatem zrobić, aby z Twojego ukochanego ekspresu znowu leciała kawa?

Ekspres Nivona – nie leci kawa. Jakie mogą być przyczyny?

Na początek warto sprawdzić, czy przypadkiem obieg wody nie został zakręcony. Porada ta może wydawać się banalna, ale czasami w takich sytuacjach zapominamy o sprawdzeniu najprostszych przyczyn, które mogą okazać się naprawdę prozaiczne.

Usterka może być również spowodowana zabrudzonym blokiem zaparzającym. Zazwyczaj problem pojawia się wtedy, gdy do zasobnika wsypuje się zbyt dużą ilość kawy, która powoduje zapychanie ekspresu. Aby rozwiązać problem, należy wyczyścić blok zaparzający. Jeżeli nie chcesz, aby doszło do takiej sytuacji następnym razem, warto zawsze dbać o wsypywanie odpowiedniej ilości kawy do zasobnika.

Kolejną przyczyną może być osadzenie się kamienia w ekspresie do kawy. Aby nie doszło do tej samej lub podobnej awarii, należy regularnie odkamieniać ekspres Nivona. Nie leci kawa, a Ty nie wiesz, dlaczego tak się stało? Osadzający się kamień to osad wapienny, który wytrąca się podczas podgrzewania wody. Jeżeli chcesz zminimalizować powstawanie kamienia w Twoim urządzeniu, warto wyposażyć je w filtr wodny oraz dbać o jego regularną wymianę.

Jeżeli mimo powyższych porad, nie potrafisz usunąć awarii lub niepokoi Cię ogólna kondycja Twojego ekspresu, oddaj go w nasze ręce! Klinika Ekspresów zadba o Twój sprzęt jak nikt inny!