zamawiaj online

Saeco Aulika błąd nr e05. Co oznacza error e05?

Saeco Aulika błąd nr e05. Co oznacza error e05?

Ekspres Saeco Aulika to urządzenie, które pokochał już niejeden miłośnik kawy. Jednak nawet w najlepszym ekspresie do kawy mogą pojawić się awarie. Co możesz zrobić, aby ich uniknąć? Przede wszystkim należy regularnie dbać o ekspres do kawy poprzez przeprowadzanie regularnych zabiegów m.in.: odkamienianie urządzenia, czyszczenie bloku zaparzającego czy przepłukiwanie wężyków.

Co zrobić, jeżeli na monitorze pojawi się komunikat o awarii Saeco Aulika? Błąd e05 to komunikat o usterce w obwodzie wodnym. Jego przyczyną jest powietrze znajdujące się w obwodzie. Kiedy powietrze blokuje obieg wodny, ekspres nie może skutecznie napełnić go wodą.

W Saeco Aulika e05 możesz usunąć, wykonując następujące czynności:

  • Wyłącz ekspres;

  • Opróżnij zbiornik wody i wyjmij z niego filtr;

  • Napełnij zbiornik wodą i umieść go ponownie w urządzeniu;

  • Możesz ponownie włączyć urządzenie. Gdy ekspres nagrzeje się, wybierz opcję dozowania gorącej wody i nalej 2-3 filiżanki gorącej cieczy.

 

W Aulika e05 może pojawić się również wtedy, gdy obieg wodny zostanie zablokowany przez kamień. Pamiętaj, że ekspres do kawy należy odkamieniać regularnie.

Jeżeli nie możesz poradzić sobie z usunięciem błędu lub w Twoim urządzeniu doszło do poważniejszej awarii, oddaj swój ekspres do kawy Saeco Aulika do Kliniki Ekspresów. Nasz wykwalifikowany zespół naprawi wszelkie usterki, a także zadba o jego kondycję na przyszłość.