zamawiaj online

Jak odpowietrzyć ekspres do kawy Philips?

Jak odpowietrzyć ekspres do kawy Philips?

Twój ukochany ekspres do kawy nagle przestaje podawać Twoją ulubioną kawę? Jedną z częstszych przyczyn awarii w tego typu urządzeniach jest zapowietrzenie. Usunięcie awarii nie powinno być skomplikowane, ale może być nieco uporczywe. Wiedza na temat tego, jak odpowietrzyć ekspres do kawy Philips na pewno ułatwi to zadanie!

Dlaczego ekspres się zapowietrzył?

Zazwyczaj powodem zapowietrzenia się ekspresu do kawy są dwie sytuacje. Może dojść do takiej sytuacji na przykład wtedy, gdy niedawno wymieniany był filtr. Niekiedy również dochodzi do zapowietrzenia urządzenia wtedy, gdy w zbiorniku na wodę znajduje się zbyt mało płynu lub jest on całkowicie pusty. Aby uniknąć zapowietrzenia ekspresu, należy regularnie uzupełniać wodę w zbiorniku.

Jak odpowietrzyć ekspres do kawy Philips – instrukcja

Jeżeli twój ekspres do kawy Philips jest zapowietrzony, powinna poinformować Cię o tym odpowiednia ikonka. Jeżeli chcesz usunąć awarię, możesz zrobić to na dwa sposoby. Po pierwsze warto zdemontować filtr, aby sprawdzić jego drożność. We wnętrzu tego elementu nie powinny powstawać żadne bąbelki powietrza. Pamiętaj, że warto namoczyć filtr, zanim się go zamontuje.

Aby odpowietrzyć ekspres do kawy, można również przepuścić przez niego około pół litra gorącej wody. Zazwyczaj już taka ilość pomaga usunąć awarię. Napełnij pojemnik wodą i włącz opcję parzenia swojej ulubionej kawy.

Jeżeli nie udało Ci się odpowietrzyć ekspresu lub nie wiesz, co dokładnie dolega Twojemu urządzeniu, skontaktuj się z Kliniką Ekspresów. Nasz zespół najlepiej zadba o kondycję Twojego sprzętu, tak, abyś mógł cieszyć się nim jak najdłużej!