zamawiaj online

Woda w tacce na skropliny – ekspres Delonghi

Woda w tacce na skropliny – ekspres Delonghi

Kiedy dojdzie do usterki w naszym ekspresie, przyczyn może być wiele. Jednak nie zawsze problem, który wystąpił, jest poważny. Czasem wystarczy odpowiednia regulacja elementów urządzenia lub sprawdzenie, czy wszystko jest na swoim miejscu. Jeśli zauważyłeś/aś w swoim ekspresie, że w tacce na skropliny zbiera się woda, może być to przyczyną większej awarii.

Woda w tacce na skropliny – przyczyny

Woda w tacce na skropliny nie jest niczym nieprawidłowym. Mała ilość wody zbiera się tam np. przy płukaniu. Woda kapie z sitka tłoka (zwykle 1 do 2 razy na sekundę). Dzieje się tak zazwyczaj przy nagrzewaniu się ekspresu oraz po nalaniu kawy.

Problem zaczyna się pojawiać, jeśli wody jest za dużo. W takim wypadku przyczyna zbierania się cieczy może leżeć po stronie termobloku/tłoka lub zaparzacza (albo obu tych części na raz).

Inną opcją może być elektrozawór – być może będzie on wymagał czyszczenia lub wymiany.

Kolejną przyczyną tacki pełnej wody są uszczelki dystrybutora. Jeśli zajdzie taka potrzeba, należy je wymienić.

Ekspres Delonghi – woda w tacce na skropliny – zapobieganie

Pamiętaj, aby nie ignorować zbierającej się wody w tacce. Jeśli będzie jej coraz więcej, to znak, że być może w ekspresie trzeba będzie wymienić pewne części, aby nie doszło do większej awarii.

Najlepiej w takim przypadku skonsultować się z serwisem i przedstawić problem. Być może naprawa nie będzie wymagała ingerencji specjalisty. Może też okazać się, że coś, co braliśmy za usterkę, jest normalnym zjawiskiem.