zamawiaj online

Ekspres Saeco Picobaristo nie widzi dozownika wody

Ekspres Saeco Picobaristo nie widzi dozownika wody

W nowych automatycznych ekspresach do kawy dużym ułatwieniem jest to, że przed zrobieniem napoju, wystarczy nalać wodę do odpowiedniego zbiornika. Czasem zdarza się tak, że ekspres posiada funkcję pobierania wody prosto z kanalizacji. W jednym i drugim przypadku producenci ekspresów wychodzą naprzeciw konsumentom, żeby korzystanie z tych urządzeń było jeszcze łatwiejsze i szybsze. W przypadku ekspresów Saeco Picobaristo do przyrządzenia kawy wystarczy regularnie dolewać wodę do zbiornika, który jest całą częścią ekspresu.

Zepsuty dozownik wody?

Zdarza się, że w czasie pracy, ekspres Saeco Picobaristo nie widzi dozownika wody. W takim przypadku niemożliwe jest wykonanie jakiegokolwiek napoju, ponieważ do tego niezbędna jest woda. Zapewne zastanawiasz się, co zrobić w takiej sytuacji oraz gdzie szukać pomocy. Szczególnie, kiedy regularnie napełniasz dozownik na wodę, więc nie powinno być żadnych problemów z poprawnym działaniem ekspresu. Pojawia się w Twojej głowie wiele powodów, dla których urządzenie nie widzi dozownika wody, a co za tym idzie nie jest w stanie owej wody pobierać, żeby przygotować napój kawowy. Czy to zepsuty dozownik? Wewnętrzny błąd ekspresu? Czy może zalane urządzenie?

Co zrobić, gdy Saeco Picobaristo nie widzi dozownika wody

Ciężko określić co sprawiało, że ekspres Saeco Picobaristo nie widzisz dozownika wody, być może to wymienione wcześniej przyczyny, a może to jeszcze inna awaria, której konsekwencją jest to, że ekspres Saeco Picobaristo nie widzi dozownika wody. Najbardziej prawdopodobną diagnozą jest to, że zepsuł się czujnik, który odpowiedzialny jest za wyczuwanie czy w urządzeniu poprawnie zamontowano zbiornik z wodą.

W tym wypadku jedyne działanie jakie możesz wykonać, to wymiana zepsutego czujnika na nowy. Możliwe jest to po umówieniu się z serwisantem i oddaniu ekspresu do naprawy.

Po wymianie czujnika wody

Po wymianie czujnika na nowy, musisz pamiętać o jeszcze kilku szczegółach, dzięki którym będziesz cieszyć się bezproblemową pracą ekspresu Saeco Picobaristo. Przede wszystkim, tuż po zmianie czujnika, nie wymieniaj filtra! Jeśli chcesz to zrobić, wykonaj tę czynność samodzielnie przed oddaniem ekspresu do serwisu lub poproś serwisanta, by w czasie naprawy urządzenia skupił się też na filtrze. Jeśli wykonasz te zabiegi konserwujące później niż wymiana czujnika, środek odkamieniający uszkodzi czujnik i istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że będziesz musiał oddać ekspres do serwisu po raz kolejny.