zamawiaj online

Ekspres Saeco nie spienia mleka

Ekspres Saeco nie spienia mleka

Ekspresy to jedne z tych urządzeń, które od czasu do czasu odmawiają posłuszeństwa. Zwykle przyczyną takiego stanu rzeczy jest zaniedbanie. Kiedy nie monitorujemy kondycji technicznej naszego ekspresu, może dojść do szybkiego zużycia niektórych części. To samo dzieje się, gdy zapominamy o regularnej konserwacji urządzenia. Często też użytkownicy ekspresów ignorują, pojawiające się na monitorze urządzenia, powiadomienia, co z czasem może prowadzić do poważnej awarii. Co zrobić w przypadku, gdy ekspres nie spienia mleka? Na początku należy znaleźć przyczynę problemu.

Ekspres Saeco nie spienia mleka – przyczyny

Najczęstszą przyczyną problemów ze spienianiem mleka jest zakamieniony układ mleczny. Wina może też leżeć po stronie pojedynczych elementów urządzenia, takich jak spieniacz/dysza lub elektrozawory. Być może te części będą wymagały dokładnego czyszczenia, naprawy lub wymiany.

Ekspres Saeco nie spienia mleka – jak naprawić usterkę?

Zanim zdecydujemy się na skorzystanie z usług serwisu, warto na własną rękę sprawdzić, czy uda nam się uporać z problemem. Najpierw należy odkamienić ekspres. W tym celu wyczyść wężyki do mleka, pojemniki na mleko, dyszę spieniającą oraz napowietrzacze.

Jeżeli te rozwiązania nie przyniosą pożądanych skutków, należy skontaktować się z serwisem, który usunie usterkę. Specjaliści w sprawny sposób zdiagnozują źródło problemu i naprawią części, które tego wymagają lub je wymienią. Korzystając z usług serwisu, mamy gwarancję, że podejmując próbę naprawy, nie zaszkodzimy bardziej urządzeniu.