zamawiaj online

Jak odblokować ekspres do kawy DeLonghi?

Jak odblokować ekspres do kawy DeLonghi?

Zablokowany blok zaparzający jest jednym z głównych problemów, które uniemożliwiają prawidłowe działanie ekspresu do kawy. Jeżeli zastanawiasz się, jak odblokować ekspres do kawy DeLonghi – postaramy się pomóc Ci pozbyć się tej drobnej awarii.

Klienci przeważnie opisują blokadę ekspresu jako:

  • pojawienie się komunikatu – włożyć blok,

  • brak możliwości zamknięcia drzwiczek bloku,

  • brak możliwości wsunięcia bloku do końca,

  • brak możliwości wsunięcia pojemnika lub szuflady na fusy,

  • brak możliwości wyciągnięcia bloku.

Jednym słowem – ekspres jest zablokowany i nie pozwala nam na wykonanie żadnej czynności. Taka sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy podczas parzenia kawy nagle gwałtownie przerwiemy ten proces, a blok nie ma możliwości powrotu do swojej pierwotnej pozycji.

Ekspres Delonghi ulega zablokowaniu także wtedy, kiedy nie pamiętamy o regularnym smarowaniu go – np. po umyciu. Oprócz tego, należy uważać również na sytuację, w której wyjmujemy blok zaparzający przed zakończeniem pracy. Wtedy zębatka w ekspresie ulega przestawieniu, a blok po wyjęciu zostaje w poprzedniej pozycji.

Jeżeli chcesz odblokować ekspres DeLonghi, pamiętaj żeby pod żadnym pozorem nie próbować wyciągnąć bloku na siłę. W ten sposób można bardzo łatwo uszkodzić ekspres, który nie będzie już podlegał gwarancji. Zablokowanie bloku to również usterka, która nie podlega gwarancji – zalicza się do nieprawidłowego użytkowania sprzętu.

Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

  1. Zamknij klapkę serwisową i włóż wszystko z powrotem – zbiornik wody, tackę ociekową itp.

  2. Wyłącz urządzenie i poczekaj, aż przestanie wykonywać jakiekolwiek dźwięki.

  3. Włącz urządzenie i nie podejmuj żadnych działań – nie otwieraj klapki, nie wyjmuj tacki ociekowej itp.

  4. Otwórz klapkę serwisową i ponownie spróbuj wyjąć blok zaparzający.

Jeżeli samodzielnie nie uda Ci się przywrócić ekspresu do prawidłowego użytkowania , możesz zawsze poprosić jednego z naszych serwisantów, aby podał Ci stosowny instruktaż – jak odblokować blok i jak prawidłowo go smarować.